ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

 

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

tel smartfon zvit1
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Засідання клубу "Мовне коло"

В Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі обслуговування користувачів відбулося перше засідання клубу «Мовне коло».

З кожним роком знання української мови стає все більш значущим аспектом у багатьох сферах життя, адже кількість людей, які говорять українською в Україні, поступово збільшується. Повномасштабна війна росії проти України спричинила стрімке зростання попиту на вивчення української мови.

Клуб «Мовне коло» – це спільний проєкт  Сумської обласної організації Національної спілки журналістів України, Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, розрахований на широке коло слухачів. Його мета: мотивувати, зацікавити, направити, допомогти вже дорослим  людям перейти на українську мову в роботі, навчанні, спілкуванні з друзями, сім’ї;  поліпшити   розмовні навички; ознайомити з тими ресурсами, які можна використовувати для переходу на українську.

Перше засідання провели завідувач кафедри журналістики та філології Володимир Олексійович Садівничий – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, медіаексперт, член Національної спілки журналістів України;  Алла Олексіївна Федорина – доцент кафедри, заслужений журналіст України та Олена Євгенівна Бондаренко – старший викладач кафедри, кандидат філологічних наук.

Фахівці говорили про необхідність не тільки говорити українською, а говорити правильно, про культуру мови в сучасному суспільстві, екологічне мовлення; про бажану тематику наступних засідань; аналізували довідкову літературу з української мови різних років видання.

Розмова велася в легкій, невимушеній формі, з відповідями на запитання. Присутні отримували позитив та задоволення від спілкування з цікавими людьми, які віддані своїй справі.

Для тих, хто бажає вивчати та удосконалювати українську мову у відділі організована постійно діюча книжкова виставка «Вивчайте мову українську – дзвінкоголосу, ніжну, чарівну…», де представлена  література про історію, культуру української мови, особливості практичного застосування, книги з порадами, різноманітні словники.