ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

 

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриттяЗвернення громадян

Для переселенцівЗведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

tel smartfon Batik
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Заняття онлайн-школи професійної майстерності «Краєзнавство як засіб патріотичного виховання в бібліотечних закладах Сумщини»

31 жовтня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося заняття онлайн-школи  професійної майстерності «Краєзнавство як засіб патріотичного виховання в бібліотечних закладах Сумщини». На захід долучилися більше 50 представників бібліотек та фахівців відділів освіти, культури, молоді та спорту територіальних громад області.

Головною метою заходу був обмін досвідом, напрацюваннями, методиками популяризації краєзнавства фахівців Сумської ОУНБ як дієвого інструменту патріотичного виховання.

Модератор заходу, заступник директора з наукової роботи Світлана Острога  акцентувала увагу на важливості патріотичного виховання задля єднання українців та пріоритетності краєзнавства у цьому напрямку роботи.

Цікаві краєзнавчі проєкти реалізує відділ краєзнавчої літератури та бібліографії бібліотеки. Це «Історичні студії», «Антикварний салон», «Вулицями старого міста», «Знайомство зблизька», «Літературна вітальня» та ін. Про заходи по їх реалізації розповіла завідувачка відділу Тетяна Голуб.

Головний методист науково-методичного відділу Дарія Лук’яніхіна ознайомила учасників школи з можливостями використання  інформаційних ресурсів Сумської ОУНБ (вебсайт, блоги, ютуб, ТікТок тощо) у популяризації матеріалів про край.

Відділ абонемента має гарний досвід співпраці з письменниками-краянами. Заходи проводяться спільно з бібліотечними працівниками громад області. Завідувачка відділу Людмила Яценко розповіла про різні форми заходів у патріотичному вихованні користувачів. Це літературно-музичні вечори, онлайн-уроки, онлайн-вікторини, літературні ранки, патріотичні акції та ін.

Діяльність відділу літератури з мистецтва спрямована на підтримку творчої молоді, митців краю, наповнення «Вікіпедії» матеріалами про діячів мистецтва Сумщини. Досвід роботи відділу представила колегам з бібліотечних закладів громад області головний бібліограф Олена Гордієнко.

Заняття онлайн-школи з професійної майстерності стало мотивуючим для впроваджувати досвіду краєзнавчої роботи відділів Сумської ОУНБ у заходах з патріотичного виховання в громадах області.