ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

smart tel roz1 vilni Maraf
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Голод в Україні мовою документів, очима істориків та письменників

23 листопада 2023 року у Сумській ОУНБ відбулося засідання круглого столу «Голод в Україні мовою документів, очима істориків та письменників».

Привід, що зібрав всіх за круглим столом, трагічний, але разом з тим такий важливий для національного усвідомлення і національної ідентичності – День пам’яті жертв голодоморів.

З вітальним словом до присутніх звернулася в. о. директора книгозбірні Валентина Кальченко.

Захід проходив біля книжкової виставки «Біль душі і пам’ять серця», де були представлені наукові дослідження з історії голодоморів, архівні документи, свідчення очевидців, краєзнавчі матеріали, публікації з фонду Канадсько-Української бібліотеки, літературні твори. Ці книги увібрали в себе весь біль і страждання, відчай і безвихідь, страх і смерть. І сьогодні вони були в центрі уваги як свідки.

До  видань, котрі розповідають про Голодомор на Сумщині причетні запрошені гості – науковці та краєзнавці міста: Іванущенко Геннадій Миколайович – історик, архівіст, головний редактор інтернет-проєкту «Сумський історичний портал»; П’ятаченко Сергій Васильович – кандидат філологічних наук, доцент, поет, фольклорист, літературознавець, голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України; Власенко Валерій Миколайович – викладач, історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент; Покидченко Людмила Анатоліївна – заслужений працівник культури України, архівіст, краєзнавець, співробітник Державного архіву Сумської області (1983–2013).

За круглим столом обговорювались теми: «Із історії дослідження голодоморів в Державному архіві Сумської області», «Українська еміграція про голодомор», «Особливості усних спогадів очевидців про Голодомори 1932–33 рр. і 1946–47 рр.» (за матеріалами пошукових експедицій та збірника матеріалів «Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців»), «Використання документальної бази про голодомор засобами інтернету».

Дуже важливо розкрити історичну правду для прийдешніх поколінь. Молодь, яка була присутня на заході, студенти Сумського будівельного коледжу та Сумського фахового коледжу економіки і торгівлі, переглянули документальний фільм  «Обличчя смерті» за участі живих свідків голоду в Сумській області.